İçeriğe geç

P4C Eğitmen Eğitimi 2. Modül

P4C FELSEFE UYGULAYICI EĞİTİMİ 2. Modül 
Tüm dünyada giderek yaygınlaşan P4C pedagojisine öğretmeyi amaçlayan ve uygulayıcı yetiştiren bir sertifika programıdır. P4C çocukların ve gençlerin eleştirel ve sorgulayıcı düşünme becerilerini geliştirmeye hedefler. Sadece çocuklar değil yetişkinler için de bir soruşturma topluluğu olmanın özelliklerini, felsefi oturumların nasıl yürütüldüğünü, yöntemini ve amacını ortaya koyar. Bu eğitime katılan katılımcıların çocuklarla ve topluluklarla Felsefi bir soruşturma nasıl uygulandığını öğrenir ve deneyimler.
Milli Eğitim Bakanlığı’nın yayınladığı 2023 vizyonu müfredat programında da yeri olan P4C pedagojisi, çocukları seven ve eğitimci rolü bulunan herkese açık olan bir eğitimdir. Felsefi soruşturma yapmak için felsefe bilgisine gerek duymayan bu metod tüm detayları ve içeriği ile katılımcılara sunulacaktır.
P4C Pedagojik temeli, düşünsel becerilerin çocukluk döneminde kazanılması gerektiğini savunan Matthew Lipman tarafından 1960’larda Amerika da atıldı.
P4C’nin amacı çocukların yaratıcı, eleştirel, işbirlikçi ve özenli becerilerini geliştirmektir. Çocuklukta varolan merak ve soruşturma yetisinin kaybolmadan canlı tutulmasıdır. Sokratik sorgulama yöntemine dayanan P4C, ezberci eğitim sistemine yeni bir bakış ve yaklaşım getirmeyi amaçlar.
Bu eğitimden sonra katılımcılar uygulayıcı olarak P4C oturumlarını düzenleyebileceklerdir.
Eğitim sonunda Uluslararası Onaylı Cardcert Kolaylaştırıcı Sertifikası verilecektir.
Detaylı bilgi ve Kayıt İçin p4cakademisi@gmail.com
05537055050 den bize ulaşın.
.

Tarih

24 Şub 2022
Expired!

Zaman

10:30 - 17:30

Maliyet

₺1,500.00

Yer

Online
Kategori
İlkay AS

Organizatör

İlkay AS
Telefon
0 553 705 5050
E-Posta
ilkayas@nefesvegelisim.com
Sohbeti başlat
Yardım İster misiniz?
Nefes ve Gelişim
Merhaba 👋🏻 Yardımcı olmamızı ister misiniz?